کانال رسمی هیئت حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف_قم حجت الاسلام والمسلمین استاد الهی مشاوره با استاد تماس از تلفن ثابت 9099070261 سایت qadiriyeir ادمینفقط مسائل مربوط به کانال f_taqinejad


🏴 السلام علیکم یا اهل بیت النبوه

❗️قابل توجه هم هیئتی های عزیز:
▪برای مشارکت در هزینه های برپایی جلسه و غذای شبهای جمعه هیئت حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف، مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت:
6037997750007099
به نام هیئت حجت‌ابن‌الحسن‌عج واریز نمایید

❗️برای کپی شماره کارت، روی آن ضربه بزنید

🏴 هیئت حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف
@ostadelahi

۰ ۶ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۴

#اطلاعیه
#صحیفه_سجادیه
#ویژه_بانوان

📌 ان شاءالله از این هفته پنجشنبه‌ها ساعت ۵ عصر جلسه تفسیر #صحیفه_سجادیه #ویژه_بانوان با بیانات #استادالهی به صورت آنلاین در پیام‌رسان روبیکا برگزار می‌شود.

❗️لینک گروه:
https://rubika.ir/joing/FAHAGFJB0CDHCMHTZEZYWZKDORPSTOCO
❗️لطفا فقط بانوان وارد شوند.

🏴 هیئت حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف
@ostadelahi

۰ ۶ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۳

🔰 فقط محبت اهل بیت علیهم السلام...

🔸 امام باقر علیه السلام فرمودند:

🔸 مَنْ اَرادَ أنْ يَعْلَمَ حُبَّنا فَلْيَمْتَحِنْ قَلْبَهُ فَاِنْ شاَرَكَ فِي‌حُبِّنا حُبَّ عَدُوِّنا فَلَيْسَ مِنّا وَ لَسْنا مِنْهُ

🔸اگر کسي بخواهد ميزان دوستي خود را نسبت به ما بداند به دل خود مراجعه کند اگر ما را دوست مي‌دارد و دشمنان ما را هم دوست مي‌دارد او از ما نيست و ما هم از او نيستيم.

📚 بحارالانوار ج ۲۷ ص ۵۱

@ostadelahi

۰ ۶ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۲

🤲 دعای حضرت زهرا سلام الله علیها در روز پنجشنبه

«اَللّهُمَّ إِنّی أَسْئَلُکَ الْهُدَی وَالتُّقی وَالْعفافَ وَالْغِنَی، وَالْعَمَلَ بِما تُحِبُّ وَ تَرْضی اَللّهُمَّ إِنّی أَسْئَلُکَ مِنْ قُوَّتِکَ لِضَعْفِنا، وَمِنْ غِناکَ لِفَقْرِنا وَ فَاقَتِنا، وَ مِنْ حِلْمِکَ وَ عِلْمِکَ لِجَهْلِنا اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ أعِنّا عَلی شُکْرِکَ وَ ذِکْرِکَ، وَ طاعَتِکَ وَ عِبادَتِکَ، بِرَحْمَتِکَ یا أَرْحَمَ الّراحِمینَ»

پروردگارا از تو خواستارم که مرا به صراط مستقیم رهنمون سازی و پرهیزکاری و پاکدامنی و روزی حلال را به من عنایت فرمایی و مرا در عمل به آنچه دوست داری و می پسندی، موفق گردانی، خداوندا از تو درخواست می کنم که ناتوانی ما را به توانایی، و تنگدستی و بینوایی ما را به بی نیازی، و جهالت ما را به بصیرت و بینش صحیح، مبدل گردان. پروردگارا بر محمد و خاندان او درود فرست، و ما را بر سپاسگزاری از خود و ذکر نام خویش و اطاعت از فرامین خود و پرستش ذات احدیتت، یاری بفرما

📚 بحارالانوار ج۸۷ ص۳۳۸

@ostadelahi

۰ ۶ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۲

🏳 صلی الله علیکم یا اهل بیت النبوة

▫در ایام مبارک سرور و شادی اهل بیت علیهم السلام و ولادت با سعادت رسول خدا صلی الله علیه و آله و امام صادق علیه السلام، مجلس هفتگی هیئت حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف با سخنرانی #استادالهی برگزار می‌شود.

▫پنجشنبه ۶ مهر ساعت ۲۰
▫قم، بلوار امام رضا علیه السلام، آستان مقدس امام‌زاده شاه جمال
📍https://nshn.ir/2fsbsdFyOx7PUb

🏳 هیئت حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف
@ostadelahi

۰ ۶ مهر ۱۴۰۲ | ۰۶:۲۶

#پرسش_و_پاسخ
#نصایح

❗️طاعت و معصیت

❓پرسش: مدت طولانی است که بین طاعت و معصیت در رفت و آمدم و به این خاطر در اذیت هستم. این حالت تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند و من چه کنم و از کجا بدانم عاقبت به خیر می‌شوم یا نه؟

✅ پاسخ استاد الهی:
▫اگر معصیت در حدی است که طاعت را تحت الشعاع قرار می‌دهد، معلوم می‌شود که طاعت هم انجام نمی‌شود!؛ زیرا طاعت، معصیت را دفع می‌کند: «الطاعة بعد الطاعة قبول العمل».

▫خدا می‌خواهد عملت را قبول کند و معلوم می‌شود که عملی انجام نمی‌شود. «المعصیة بعد الطاعة ردّ العمل»؛ این وضعیت نشان می‌دهد که طاعتی صورت نمی‌گیرد؛ زیرا معاصی بعد از طاعات، آن طاعات را از بین برده است.

▫این فرمایش امام رضا-علیه‌السلام- است: «الطاعة بعد الطاعة قبول العمل؛ الطاعة بعد المعصیة غفران العبد؛ المعصیة بعد الطاعة ردّ العمل؛ المعصیة بعد المعصیة خذلان العبد».[۱]

▫راه حل این مشکل این است که نماز جعفر طیار بخوانید، این نماز حالت ایمانی را به گونه‌ای تقویت می‌کند که میل فرد به معصیت کم و به طاعت زیاد می‌شود.

▫نماز جعفر به دو روش نقل شده؛ یک روشی است که در مفاتیح نقل شده. روش دیگر که آن هم از معصوم-علیه‌السلام- به ما رسیده این است که دو تا دو رکعت مانند نماز صبح بخوانید و بعد از آن، سیصد بار تسبیحات اربعه را بگویید.

▫به خصوص به دوستان طلبه عرض می‌کنم که اگر می‌خواهید خداوند مراحل بالای علم را بی‌حساب به شما بدهد، حتما انماز جعفر را بخوانید.

.......
[۱] ترجمه این حدیث: اگر طاعت پشت طاعت انجام شود دلیلی بر مورد قبول قرار گرفتن طاعت و اعمال است، معصیت پس از طاعت نشانه رد شدن عمل است، طاعت پس از گناه نشانه آمرزش بنده است و گناه پشت گناه نشانه خواری و ذلت بنده است.

@ostadelahi

۰ ۵ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۱۰

🔰 دروغ می‌گوید...

🔸 قِيلَ لِلصَّادِقِ عَلَيْهِ السَّلاَمُ إِنَّ فُلاَناً يُوَالِيكُمْ إِلاَّ أَنَّهُ يَضْعُفُ عَنِ اَلْبَرَاءَةِ مِنْ عَدُوِّكُمْ
✨ قَالَ هَيْهَاتَ كَذَبَ مَنِ اِدَّعَى مَحَبَّتَنَا وَ لَمْ يَتَبَرَّأْ مِنْ عَدُوِّنَا

🔸به حضرت امام صادق علیه السّلام عرض کردند: فلان کس شما را دوست می‌دارد، ولی در بیزاری از دشمنانتان ضعیف است!
✨ فرمودند: هیهات، دروغ می‌گوید! کسی که مدعی است ما را دوست می‌دارد، ولی از دشمنان ما بیزاری نمی جوید.

📚 سرائر ج۳ ص۶۴۰ باب المستطرفات

@ostadelahi

۰ ۵ مهر ۱۴۰۲ | ۱۲:۵۰

🔸دعای حضرت زهرا سلام الله علیها در روز چهارشنبه

«اََللّهُمَّ احْرُسْنا بِعَیْنِکَ الَّتی لا تَنامُ، وَ رُکْنِکَ الَّذی لا یُرامُ وَ بِأَسْمائِکَ الْعِظامِ وَصَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَاحْفَظْ عَلَیْنا مالَوْ حَفِظَهُ غَیْرُکَ ضاعَ، وَاسْتُرْ عَلَیْنا ما لَوْ سَتَرهُ غَیْرُکَ شاعَ وَاجْعَلْ کُلَّ ذلِکَ لَنا مِطْواعَاً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعاءِ، قَرِیبٌ مُجیبٌ»

پروردگارا ، بحق اسماء با عظمتت، ما را حفاظت کن با دیده ای که به خواب نمی رود و با آن تکیه گاه مطمئنی که از کسی چیزی نمی طلبد و بر محمد و خاندان او درود فرست، و ما را تحت حمایت خاص خویش قرار ده چرا که مراقبت دیگران از ما، از بین رفتنی است، و عیوب ما را بپوشان که اگر کسی به جز تو آن را پنهان سازد، فاش می گردد، و ما را مطیع تمامی اوامر خویش قرار ده چرا که تو دعاهای ما را می شنوی و از همه کس به ما نزدیکتری و آنها را اجابت می کنی.

📚 بحارالانوار ج۸۷ ص۳۳۸

@ostadelahi

۰ ۵ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۴۷

#اطلاعیه
#صحیفه_سجادیه
#ویژه_بانوان

📌 ان شاءالله از این هفته پنجشنبه‌ها ساعت ۵ عصر جلسه تفسیر #صحیفه_سجادیه #ویژه_بانوان با بیانات #استادالهی به صورت آنلاین در پیام‌رسان روبیکا برگزار می‌شود.

❗️لینک جلسه متعاقبا اعلام می‌شود.

🏴 هیئت حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف
@ostadelahi

۰ ۴ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۲۵

‌‌‌┈┅ ❁ـ﷽ـ❁ ┅┈

❓طرح سه شنبه های پرسش

🔹پرسش‌های کوتاه خود را به آی‌دی زیر ارسال کنید:
http://eitaa.com/T_porsesh

🔹به تعدادی از سوالات در روزهای آینده پاسخ داده خواهد شد و پاسخ آن به صورت تصویر در کانال بارگزاری می‌شود.

@ostadelahi

۰ ۴ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۷

🔰 شریکِ جنایتکاران!!!

✨ امام باقر علیه السلام فرمودند:

✨ مَنْ لَمْ يَعْرِفْ سُوءَ مَا أُوتِيَ إِلَيْنَا مِنْ ظُلْمِنَا وَ ذَهَابِ حَقِّنَا وَ مَا نُكِبْنَا بِهِ فَهُوَ شَرِيكُ مَنْ أَبَى إِلَيْنَا فِيمَا وَلَّيْنَاهُ.

✨ هر كس زشتى آن ستمهايى كه به ما شده و حقوقى كه از ما تباه گرديده و گرفتاريهايى كه بدان دچارشده‌ايم را نشناسد و نفهمد، با كسى كه اين جنايات را در حق ما مرتكب شده است شريک خواهد بود.

📚 ثواب الاعمال ص۲۰۸

@ostadelahi

۰ ۴ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۷

🔸دعای حضرت زهرا سلام الله علیها در روز سه شنبه

«اََللّهُمَّ اجْعَلْ غَفْلَةَ النّاسِ لَنا ذِکْراً، وَ اجْعَلْ ذِکْرَهُمْ لَنا شُکْرَاً، وَاجْعَلْ صالِحَ ما نَقُولُ بِأَلْسِنَتِنا نِیَّةً فی قُلُوبِنا‌ اََللّهُمَّ إِنَّ مَغْفِرَتَکَ أَوْسَعُ مِنْ ذُنُوبِنا، وَ رَحْمَتَکَ أَرْجَی عِنْدَنا مِنْ أَعْمالِنا اََللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ وَفِّقْنا لِصالِحِ الإَعْمالِ وَالصَّوابِ مِنَ الْفِعالِ»

خداوندا، حالت غفلت مردم را به یادآوری نام خویش جلوه گر نما و دعای آنان به درگاه خداوند را برای ما، سپاسگزاری از نعمات الهی مقرر گردان، و سخنان شایسته ای که بواسطه ی زبانمان عرضه می داریم، به اراده ای استوار در دلهایمان، مبدّل گردان، خداوندا، بخشش تو گسترده تر از معاصی ماست، و امید ما به رحمت تو، بیشتر از اعمالمان است، خدایا، بر محمد و خاندان او درود بفرست، و ما را در انجام اعمال پسندیده و صحیح، موفق گردان

📚 بحارالانوار ج۸۷ ص۳۳۸

@ostadelahi

۰ ۴ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۶

❓آیا محب اهل بیت علیهم السلام هستیم؟

✨ امام باقر علیه السلام فرمودند:

✨ مَنْ أَرَادَ أَنْ یَعْلَمَ حُبَّنَا فَلْیَمْتَحِنْ قَلْبَهُ فَإِنْ شَارَکَهُ فِی حُبِّنَا حُبَّ عَدُوِّنَا فَلَیْسَ مِنَّا وَ لَسْنَا مِنْهُ وَ الله عَدُوُّهُمْ وَ جَبْرَئِیلُ وَ مِیکَائِیلُ وَ الله عَدُوٌّ لِلْکَافِرِینَ

✨ هر که می‌خواهد بداند که محبت ما را دارد یا نه، پس باید قلب خود را امتحان نماید؛ اگر در قلب خود با محبت ما، محبت با دشمنان ما را نیز یافت، از ما نیست و ما نیز از او نیستیم، خدا و جبرئیل و میکائیل با آنها دشمن هستند و خداوند دشمن کافران است.

📚 بحارالانوار ج ۲۷ ص ۵۱

@ostadelahi

۰ ۳ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۹

💐💐 نهم ربیع الاول روز شادی و سرور اهل بیت، روز غدیر دوم، روز فطر دوم، روز عید بزرگ،... و همچنین ایام آغاز امامت و ولایت حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالي فرجه الشريف بر همه شیعیان مبارک باد.💐💐

✅ شیخ کفعمی رضوان الله علیه می گوید:
همانا روز نهم ربیع الاول روزی شریف و بسیار عظیم المنزله است.
اظهار جشن و سرور و عید گرفتن، انفاق کردن بر مومنین، استعمال بوی خوش، لباس نو بر تن کردن، شکرگزاري و عبادت خداوند در این روز استحباب دارد.
📚 مصباح شیخ کفعمی ص ۲۷۰

@ostadelahi

۰ ۳ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۹

🔸 دعای حضرت زهرا سلام الله علیها در روز دوشنبه

«اََللّهُمَّ إِنّی أَسْئَلُکَ قُوَةً فی عِبادَتِکَ، وَ تَبَصُّرَاً فی کِتابِکَ، وَ فَهْمَاً فِی حُکْمِکَ، اََللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ لاتَجْعَلِ الْقُرآنَ بِنا ماحِلاً، و الصِّراطَ زائِلاً وَ مُحَمَّداً صَلّی اللهُ عَلیْهِ وَ آلِهِ عَنّا مُوَلِّیَاً»

خداوندا، نیرویی برای بندگی در محضر تو، و دقت اندیشیدن در کتاب تو و شناخت صحیح برای فهم احکام الهی تو را خواستارم، خداوندا بر محمد و آل او درود بفرست، و ما را از معارف والای قرآن، محروم مگردان، و همیشه ما را در راه راست، ثابت قدم بدار، و روح مطهر پیامبر بزرگوارمان را، از ما راضی و خشنود گردان

📚 بحارالانوار ج ۸۷ ص ۳۳۸

@ostadelahi

۰ ۳ مهر ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۸

#نصایح

استاد الهی:

🔰 میانبرترین راه برای وسعت رزق و روزی این است که به مدت یک سال بر این امور مداومت داشته باشید:

۱. هر روز پانصد مرتبه صلوات هدیه کنیم به حضرت امام حسن عسکری و حضرت عبدالمطلب و حضرت ابوطالب علیهم السلام،

۲. مواظب باشیم دروغ نگوییم،

۳. استغفار کنیم،

۴. و در بین الطلوعین بیدار باشیم.

@ostadelahi

۰ ۲ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۵

شَیْ ءٍ عِلْماّ وَ أَحْصَیْتَ کُلَّ شَیْءٍ عَدَداّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

📿 توسل به حضرت:
اَللّهُمَّ اِنّی أَسْئَلُکَ بِحَقِّ وَلِیِّکَ الحَسَنِ بْنِ عَلِی عَلَیْهِمَا السَّلامُ اِلاّ أَعَنْتَنی بِهِ عَلی اَمْرِ آخِرَتی بِطاعَتِکَ وَ رِضْوانِکَ وَ سَرَرْتَنی فی مُنْقَلَبی وَ مَثْوایَ بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ

📿 دعای ساعت یازدهم هر روز که متعلق به امام عسکری علیه السلام است:
ساعت یازدهم: پیش از زرد شدن خوشید تا زرد شدن آن است (نزدیک غروب):
یا اَوَّلاً بِلا اَوَّلِیَّةٍ وَ آخِراً بِلا آخِرِیَّةٍ یا قَیُّوماً بِلا مُنْتَهی لِقِدَمِهِ یا عَزیزاً بِلاَ انْقِطاعٍ لِعِزَّتِهِ یا مُتَسَلِّطاً بِلا ضَعْفٍ مِنْ سُلْطانِهِ یا کَریماً بِدَوامِ نِعْمَتِهِ یا جَبّاراً وَ مُعِزّاً لاَِوْلِیائِهِ یا خَبیراً بِعِلْمِهِ یا عَلیماً بِقُدْرَتِهِ یا قَدیراً بِذاتِهِ اَسْئَلُکَ بِحَقِّ الْحَسَنِ بْنِ عَلِی عَلَیْهِمَا السَّلامُ وَ اُقَدِّمُهُ بَیْنَ یَدَیْ حَوآئِجی اَنْ تُصَلِیَّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَ اَنْ تَفْعَلَ بی...(حاجت خود را بگوید)

📿 حرز حضرت:
بِسْمِ الله الرَّحْمنِ الرَّحیمِ یا عُدَّتی عِنْدَ شِدَّتی وَ یا غَوْثی عِنْدَ کُرْبَتی وَ یا مُونِسی عِنْدَ وَحْدَتی اُحْرُسْنی بِعَیْنِکَ الَّتی لاَتَنامُ وَ اکْنُفْنی بِرُکْنِکَ الَّذی لا یُرامُ

📿 هرکس بر خواندن این دعا مداومت داشته باشد(خصوصا بعد از نمازها) با امام حسن عسکری علیه السلام محشور می‌شود و از آتش جهنم نجات پیدا می‌کند:
یَا عَزِیزَ الْعِزِّ فِی عِزِّهِ مَا أَعَزَّ عَزِیزَ الْعِزِّ فِی عِزِّهِ یَا عَزِیزُ أَعِزَّنِی بِعِزِّکَ وَ أَیِّدْنِی بِنَصْرِکَ وَ أَبْعِدْ عَنِّی هَمَزَاتِ الشَّیَاطِینِ وَ ادْفَعْ عَنِّی بِدَفْعِکَ وَ مَنِّعْ مِنِّی بِمَنْعِکَ وَ اجْعَلْنِی مِنْ خِیَارِ خَلْقِکَ یَا وَاحِدُ یَا أَحَدُ یَا فَرْدُ یَا صَمَدُ

📿 تسبیح حضرت در روز ۱۶ و ۱۷ هر ماه قمری:
سُبْحَانَ مَنْ هُوَ فِی عُلُوِّهِ دَانٍ وَ فِی دُنُوِّهِ عَالٍ وَ فِی إِشْرَاقِهِ مُنِیرٌ وَ فِی سُلْطَانِهِ قَوِیٌّ سُبْحَانَ الله وَ بِحَمْدِهِ

📿 روز متعلق به حضرت: روز پنجشنبه، که شایسته است در این روز زیارت ایشان خوانده شود.

@ostadelahi

۰ ۲ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۵

🔰 صلوات، نماز، حرز و توسل به امام حسن عسکری علیه السلام

📿 صلوات خاصه حضرت:
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی الْحَسَنِ بْنِ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ الْبَرِّ التَّقِیِّ الصَّادِقِ الْوَفِیِّ النُّورِ الْمُضِیءِ خَازِنِ عِلْمِکَ وَ الْمُذَکِّرِ بِتَوْحِیدِکَ وَ وَلِیِّ أَمْرِکَ وَ خَلَفِ أَئِمَّةِ الدِّینِ الْهُدَاةِ الرَّاشِدِینَ وَ الْحُجَّةِ عَلَی أَهْلِ الدُّنْیَا فَصَلِّ عَلَیْهِ یَا رَبِّ أَفْضَلَ مَا صَلَّیْتَ عَلَی أَحَدٍ مِنْ أَصْفِیَائِکَ وَ حُجَجِکَ وَ أَوْلادِ رُسُلِکَ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ

📿 نماز حضرت:
چهار رکعت است (دو تا دو رکعتی) که در نماز دو رکعتی اوّل، هر رکعت پس از سوره «حمد» پانزده بار سوره «زلزال» و در نماز دو رکعتی دوّم، هر رکعت بعد از «حمد» پانزده بار سوره «توحید» خوانده میشود.
🤲دعای پس از نماز:
اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِأَنَّ لَکَ الْحَمْدَ لا إِلَهَ إِلّا أَنْتَ الْبَدِیءُ قَبْلَ کُلِّ شَیْ ءٍ وَ أَنْتَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ وَ لا إِلَهَ إِلّا أَنْتَ الَّذِی لا یُذِلُّکَ شَیْ ءٌ وَ أَنْتَ کُلَّ یَوْمٍ فِی شَأْنٍ لا إِلَهَ إِلا أَنْتَ خَالِقُ مَا یُرَی وَ مَا لا یُرَی الْعَالِمُ بِکُلِّ شَیْ ءٍ بِغَیْرِ تَعْلِیمٍ أَسْأَلُکَ بِآلائِکَ وَ نَعْمَائِکَ بِأَنَّکَ الله الرَّبُّ الْوَاحِدُ لا إِلَهَ إِلّا أَنْتَ الرَّحْمَنُ الرَّحِیمُ وَ أَسْأَلُکَ بِأَنَّکَ أَنْتَ الله لا إِلَهَ إِلّا أَنْتَ الْوِتْرُ الْفَرْدُ الْأَحَدُ الصَّمَدُ الَّذِی لَمْ یَلِدْ وَ لَمْ یُولَدْ وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوا أَحَدٌ، وَ أَسْأَلُکَ بِأَنَّکَ الله لا إِلَهَ إِلّا أَنْتَ اللَّطِیفُ الْخَبِیرُ الْقَائِمُ عَلَی کُلِّ نَفْسٍ بِمَا کَسَبَتْ الرَّقِیبُ الْحَفِیظُ وَ أَسْأَلُکَ بِأَنَّکَ الله الْأَوَّلُ قَبْلَ کُلِّ شَیْءٍ وَ الْآخِرُ بَعْدَ کُلِّ شَیْ ءٍ وَ الْبَاطِنُ دُونَ کُلِّ شَیْءٍ الضَّارُّ النَّافِعُ الْحَکِیمُ الْعَلِیمُ وَ أَسْأَلُکَ بِأَنَّکَ أَنْتَ الله لا إِلَهَ إِلا أَنْتَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ الْبَاعِثُ الْوَارِثُ الْحَنَّانُ الْمَنَّانُ بَدِیعُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ ذُو الْجَلالِ وَ الْإِکْرَامِ وَ ذُو الطَّوْلِ وَ ذُو الْعِزَّةِ وَ ذُو السُّلْطَانِ لا إِلَهَ إِلّا أَنْتَ أَحَطْتَ بِکُلِّ

۰ ۲ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۵

🔸دعای حضرت زهرا سلام الله علیها در روز یکشنبه:

«اََللّهُم اجْعَلْ أَوَّلَ یَوْمی هَذا فَلاحاً وَ آخِرَهُ نَجاحَاً وَ أَوْسَطَهُ صَلاحَاً، اََللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ،‌ وَاجْعَلْنا مِمَّنْ أَنابَ إِلَیْکَ فَقَبِلْتَهُ،‌ وَ تَوَکَّلَ عَلَیْکَ فَکَفَیتَهُ، وَ تَضَرَّعَ إِلَیْکَ فَرَحِمْتَهُ»

پروردگارا! آغاز روزم را با رستگاری و پایان آن را به کامیابی و میانه ی آن را به نیکی، مزین فرما، خداوندا بر محمد و خاندان او درود فرست، و ما را جزو آن کسانی قرار ده که به سوی تو بازگشت کرده است و تو او را با مهربانی پذیرا شده ای، و بر تو توکل جسته است و تو او را از همه چیز کفایت کرده ای و به درگاه تو تضرع کرده است و تو اورا در سایه مهربانی خویش قرار داده ای.

📚 بحارالانوار ج۸۷ ص۳۳۸

@ostadelahi

۰ ۲ مهر ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۴

🏴 صلی الله علیک یا ابا محمد یا حسن بن علی العسکری
🏴 بقیةالله آجرك الله

▪شهادت مظلومانه حضرت امام حسن عسکری علیه السلام را به محضر مولایمان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و همه شیعیان تسلیت عرض می کنیم

@ostadelahilive stats