الانضمام إلى قناة تحولات جهان اسلام

ورود نیروهای آمریکایی به سنجار

روز جمعه ۱۱خرداد، نیروهایی از ارتش آمریکا با سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین وارد منطقه سنجار در غرب موصل شدند.

به گفته محما خلیل فرماندار سنجار، ۱۵ خودروی زرهی نیروهای آمریکایی بعد از توافق صورت گرفته با حکومت عراقی وارد این منطقه شده‌ و هم‌اکنون در نزدیک تپه میرا مستقر شده‌اند.

خلیل مدعی شده است نیت نیروهای آمریکایی از ورود به این منطقه استراتیژی، ایجاد پایگاه نظامی در کوه سنجار می‌باشد.

لازم به ذکر است بعد از گذشت چند روز از بازپسگیری شهر و منطقه کرکوک در سال ۲۰۱۷ از نیروهای کُرد پیشمرگه توسط نیروهای عراقی، نیروهای آمریکایی نیز اقدام به انتقال نیرو و تجهیزات نظامی خود به پایگاه “کی١” در کرکوک کرده بودند.

بعد از این اقدام آمریکا همچنین خبرهایی مبنی بر انتقال و استقرار تعداد دیگری از نظامیان آمریکایی در اطراف شهر طوزخورماتو واقع در جنوب شهر کرکوک نیز منتشر شد.

علاوه بر وجود چندین پایگاه آمریکا در اقلیم کردستان، این نیروها همچنین در برخی مناطق دیگر عراق از جمله پایگاه عین الاسد، الحبانیه، سبایکر، التاجی،لیبرتی، الحریه و القیاره نیز مستقر هستند.

‏http://iswnews.com/11785/

۹ ۱ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۵:۱۸

‎ويديو| ورود ارتش تركيه به يكى از روستاهای شمال عراق + عکس

‎روز پنج‌شنبه ارتش ترکیه با تعدادی نفربر و خودروی نظامی وارد روستای برمیزه، یکی از روستاهای منطقه سیدَکان در شمال شرقی استان اربیل واقع در اقلیم کردستان عراق شد.

‎بعد از گذشت نزدیک به ۳ ماه از آغاز عملیات ارتش ترکیه بر علیه گروهک پ‌ک‌ک در عمق ۱۵ تا ۲۰ کیلومتری این منطقه در خاک عراق، برای اولین بار است که ارتش این کشور با ادوات نظامی وارد یکی از روستاهای این منطقه می‌شود.

‎به گفته شاهدان عینی، این نیروهای بعد از گذشت چند ساعت این روستا را ترک کردند.

‎در ماه‌های گذشته (۱۰-۳-۲۰۱۸) و بعد از شروع عملیات ارتش ترکیه در این منطقه، ترکیه با وارد کردن چندین ماشین آلات پیشرفته به خاک عراق، به گفته شاهدان عینی اقدام به ایجاد چندین پایگاه نظامی در این منطقه کرد.

‎لازم به ذکر است منطقه مذکور تحت کنترل پیشمرگه‌های کُرد بارزانی می‌باشد.


http://iswnews.com/11720/

۶ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۱

آراء بیش از هزار حوزه انتخاباتی باطل شد.

کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد آراء ۱۰۲۱ حوزه انتخاباتی این کشور را باطل کرده است.

طبق اعلام این کمیسیون بعد از بررسی شکایات صورت گرفتهٔ احزاب مختلف توسط کمیته حقوقی و فنی، آراء ۱۰۲ حوزهٔ خاص و عام در ۱۰ استان باطل شده است که؛
۷ حوزه در اربیل
۵۱ حوزه در انبار
۱۷ حوزه در بغداد
۱۱ حوزه در صلاح‌الدین
۱۶ حوزه در نینوا می‌باشد.

این کمیسیون همچنین اعلام کرد بعد از بررسی ۲ هزار حوزه انتخاباتی در استان‌های مختلف عراق، ۸۵۲ حوزه دیگر هم که
۷۳ حوزه در اربیل
۵۰ حوزه در انبار
۹۶ حوزه در سلیمانیه
۶ حوزه در بغداد
۲۲۴ حوزه در دهوک
۲ حوزه در دیالی
۳۶ حوزه در صلاح‌الدین
۱۷۹ حوزه در نینوی و
۱۸۶ حوزه نیز در استان کرکوک می‌باشد باطل شدند.

طبق آمار منتشر شده همچنین، آراء ۶۷ حوزه دیگر نیز در کشور‌های آلمان، اردن، آمریکا، سوئد، بریتانیا و ترکیه توسط این کمیسیون باطل اعلام شدند.

لازم به ذکر است، روز گذشته پارلمان عراق در مصوبه‌ای به ابطال آراء خارج از کشور و آواره‌های عراق به غیر از استان انبار و شمارش دستی نتایج ۱۰‎٪ از حوزه‌های انتخاباتی این کشور رای مثبت داده بود.

✅ http://iswnews.com/11662/

۱ ۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۵:۳۷

ویدیو| بمباران مواضع داعش توسط F16های عراقی در خاک سوریه.

منابع امنیتی عراق اعلام کردند؛ با دستور حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور و با اشراف و هماهنگی نیروهای مشترک عراق، جنگندهای اف۱۶ این کشور مواضع داعش را در منطقه هجین سوریه مورد هدف قرار دادند.

طی چند ماه گذشته این دومین عملیات جنگنده‌های عراقی به مواضع داعش در خاک سوریه است که انجام می‌گیرد.

در عملیات گذشته این جنگنده‌ها که با هماهنگی ائتلاف چهار کشور ایران، عراق، سوریه و روسیه انجام گرفته بود نیز مواضع داعش با موفقیت مورد اصابت قرار گرفته بود.

لازم به ذکر است نیروهای مشترک عراق با همکاری دستگاه اطلاعاتی این کشور، طی عملیات ویژه‌ی امنیتی در روزهای گذشته، ۵ تن از فرماندهان مهم داعش را نیز در اراضی هم مرز سوریه با عراق دستگیر کرده بودند.

‏ http://iswnews.com/11504/

۱ ۴ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۶:۲۹

عکس| دشمنان دیروز، دوستان امروز، تصاویری از دیدارهای صورت گرفته در عراق، پس از اعلام نتایج انتخابات چند روز گذشته این کشور.

بعد از اعلام نتیجه انتخابات چند روز گذشته عراق، دیدارهای شخصیت‌ها و احزاب مختلف این کشور برای تشکیل بزرگ‌ترین ائتلاف در راستای انتخاب نخست وزیر و تشکیل دولت جدید به اوج خود رسیده است.


✅ http://iswnews.com/11456/

۳ ۴ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۵

ویدیو| تصاویری جدید از داخل اردوگاه یرموک تازه آزاد شده توسط ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در جنوب دمشق

http://iswnews.com/11347/

۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۶

ویدیو| لحظهٔ با شکوه به اهتزاز‌ در آمدن پرچم سوریه در بلندی‌های اردوگاه یرموک واقع در جنوب دمشق
http://iswnews.com/11342/

۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۸

نتایج نهایی انتخابات الکترونیکی عراق اعلام شد.

بعد از کشمکش‌های شب گذشته و تاجیل و تاخیر چند ساعته اعلام نتایج انتخابات عراق، کمیسیون مستقل انتخاباتی این کشور نتایج نهایی این انتخابات را بعد از گذشت یک هفته از برگزاری آن اعلام کرد.
در نتایج اعلام شده ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر با کسب ۵۴ کرسی، ائتلاف فتح به رهبری هادی العامری با کسب ۴۷ کرسی و ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی با کسب ۴۲ کرسی توانستند رتبه اول تا سوم این انتخابات را کسب کنند.
در این نتایج همچنین ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری مالکی با ۲۶ کرسی، حزب دموکرات کردستان عراق به رهبری مسعود بارزانی با ۲۵ کرسی، ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی با ۲۱ کرسی، جریان الحکمه به رهبری عمار حکیم با ۱۹ کرسی، اتحادیه میهنی کردستان عراق وابسته به خانواده جلال طالبانی با ۱۸ کرسی و ائتلاف اقرار عراقی به رهبری اسمه نجیفی با کسب ۱۱ کرسی در رده‌های بعدی قرار دارند.

طبق اعلام کمیسیون انتخابات عراق میزان مشارکت در این انتخابات ۴۴.۵۲‎٪ بوده است که ۱۰میلیون و ۸۴۸ هزار نفر از ۲۴ میلیون نفر واجد شرایط در آن شرکت کرده‌اند.

برای انتخاب نخست وزیر و تشکیل دولت، لیست‌های شرکت کننده در این انتخابات مجبور به تشکیل بزرگترین ائتلاف در پارلمان می‌باشند که از روز گذشته و دیدار عمار حکیم با مقتدی صدر، این حرکت آغاز شده است.

لازم به ذکر است امروز شنبه پارلمان عراق به درخواست ۸۱ نماینده پارلمان این کشور بعد از جمع آوری امضا در روزهای گذشته برای بررسی موضوع تقلب در این انتخابات تشکیل جلسه خواهد داد.

✅ http://iswnews.com/11269/

۲ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۰

ویدیو| عبور از سیم خاردار و ورود جوان فلسطینی به سرزمین های اشغالی و جان سالم به در بردن از تیراندازی صهیونیست‌ها به طرز شگفت انگیز

✅ http://iswnews.com/11255/

۳ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۲

اولین انتخابات عراق پس از شکست داعش و اولین تجربه الکترونی

بعد از کشمکش‌های زیاد در نتایج انتخابات پارلمانی عراق، کمیسیون انتخاباتی این کشور اعلام نهایی را به فردا پنج‌شنبه موکول کرد.

طبق نتایج اعلام شده تا این لحظه ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر با کسب ۵۵ کرسی، ائتلاف نصر به رهبری حیدر العبادی نخست وزیر فعلی عراق با کسب ۵۱ کرسی و ائتلاف فتح به رهبری هادی العامری نیز با کسب ۵۰ کرسی به ترتیب رتبه اول تا سوم این انتخابات را به دست آورده‌اند.

این در حالیست که در چندین شهر بخصوص کرکوک و سه استان اقلیم کردستان عراق اعتراضات به نتایج و تقلب در این انتخابات ادامه دارد.

بعد از اعلام ۹۱‎٪ نتایج انتخابات و کسب رتبه اول انتخابات توسط سائرون، مقتدی صدر در تویتی پرده از ترکیب دولت خود برداشت.
صدر در تویت خود اعلام کرده است؛ “ما (سائرون) با «حکمت» (الحکمة) و «ملی‌گرایی» (الوطنیه) اراده ملت (تجمع ارادة الانتخابی) خواهیم بود و برای ایجاد (الجیل الجدید) نسلی جدید تلاش می‌کنیم تا «تغییر» (جنبش تغییر) به سوی اصلاحات را شاهد باشیم و «تصمیم» (القرار) ما عراقی خواهد بود تا «پرچم‌های» (البیارق) پیروزی (النصر) را بالا ببریم و بغداد (بغداد هویتنا) پایتخت ماست و حرکت ما (الدیمقراطی) «دموکراتیک» خواهد بود و دولتی تکنوکرات بدون حزب‌گرایی تشکیل می‌دهیم.”

در همین راستا و بعد از این تویت، نیچیروان و مسعود بارزانی که خبر شرکت نکردنش در انتخابات به دلیل حساسیت بالای این انتخابات زیاد به چشم نیامد، در تماسی تلفنی از اولین کسانی بودند که پیروزی سائرون را به مقتدی صدر تبریک گفتند.

به دلیل اختلاف کم کرسی های احزاب و ائتلاف های پیروز، و ضرورت ایجاد ائتلافی بزرگ از چند حزب، برای تضمین تشکیل فراکسیون پارلمانی بزرگ تر، موضوع تشکیل چنین ائتلافی سخت و پیچیده است.
سناریوهای احتمالی ائتلاف شکل دهنده دولت در عراق که برخی منابع به آن اشاره کرده‌اند به شرح زیر است.

۱- دولت قانون+فتح+نصر
۲- سائرون+نصر+فتح+حکمت
۳- سائرون+فتح+حکمت
۴- سائرون+نصر +حکمت
۵- سائرون+نصر+حکمت+اتحادیه میهنی+حزب دمکرات+القرار
۶- نصر+حکمت+فتح+قانون+الوطنیه
۷- نصر+حکمت+الوطنيه+سائرون
۸- نصر+دولت قانون+فتح+حکمت


معرفی لیست‌های شرکت کننده در این انتخابات.

#شیعیان

#ائتلاف_سائرون

مقتدی صدر با حزب کمونیست عراق و حزب الدولة العادلة، حزب الشباب للتغییر، حزب الترقی و الاصلاح، حزب التجمع الجمهوری العراقی این ائتلاف را تشکیل می‌دهند.


#ائتلاف_الفتح

فتح یا الفتح المبین عنوان ائتلاف انتخاباتی جناح‌های سیاسی وابسته به گروه‌های الحشد الشعبی است که با ثبت نام در کمیساریای عالی انتخابات عراق، اعلام موجودیت کردند.
سازمان بدر به رهبری هادی العامری، کتائب حزب ا...، عصائب اهل الحق، جند الامام، مجلس اعلای اسلامی عراق و برخی از گروه‌های دیگر وابسته به حشد، هسته‌های اصلی این پیمان را تشکیل می‌دهند.

#ائتلاف_النصر

رئیس این ائتلاف، حیدر العبادی، نخست وزیر فعلی عراق است، برخی رهبران برجسته حزب الدعوه عراق و شخصیت های سنی از جمله خالد العبیدی، وزیر دفاع سابق عراق هم عضو این ائتلاف هستند.

#ائتلاف_دولت_قانون

رئیس این ائتلاف نوری مالکی، نخست وزیر سابق عراق و دبیر کل حزب اسلامی "الدعوه" است؛ که متشکل از تعدادی از جنبش‌ها و جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی عراق می‌باشد.

#جریان_ملی_حکمت

سید عمار حکیم بعد از خارج شدن از مجلس اعلی، اقدام به تاسیس این جریان کرده بود.

#اهل_سنت

#ائتلاف_الوطنیه

این ائتلاف شامل گروه‌های اهل تسنن عراق است که به ریاست ایاد علاوی و مشارکت سلیم الجبوری (رئیس تجمع مدنی اصلاح) و صالح المطلک (رئیس ائتلاف العربیة) و تعدادی دیگر از شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی تشکیل شده است.

#ائتلاف_قرار_العراقی

این ائتلاف به رهبری اسامه النجیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سابق پارلمان عراق است. وی در این ائتلاف با خمیس خنجر رهبر جنبش پروژه عربی و همچنین سلمان الجمیلی و دیگر شخصیت‌های سنی عراق ائتلاف کرده است.

#کردها

حزب دموکرات کردستان و حزب اتحادیه میهنی.
ائتلاف احزاب تغییر، جماعت اسلامی و برهم صالح در مناطق مورد منازعه به نام وطن.

✅ @iswnews
✅ http://iswnews.com/11150/
✅ https://eitaa.com/iswnews
✅ https://sapp.ir/iswnews.com

۲ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۱

ویدیو| تصاویر هوایی و دیدنی از نبرد ارتش سوریه با داعش در جنوب دمشق

✅ http://iswnews.com/11042/ ویدیو👈
✅ https://eitaa.com/iswnews
✅ https://sapp.ir/iswnews.com

۱ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۸

💢 گزارش جنگ سوریه – ۲۱ اردیبهشت ۹۷ : خروج آمریکا از “برجام” و حملات گسترده اسرائیل به جنوب سوریه

🔸گزارش تصویری اختصاصی “تحولات جهان اسلام” از منطقه

در این ویدیو ببینید:

– خروج آمریکا از توافق “برجام”
– تهدیدات ترامپ علیه ایران
– تبادل آتش بین ارتش سوریه و اسرائیل و بمباران جولان اشغالی
– حملات موشکی گسترده اسرائیل به جنوب سوریه
– آغاز دور جدیدی از تنش ها در منطقه

دانلود ویدیو در کیفیت بالا : http://iswnews.com/11008

۱ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۲:۴۸

ویدیو| مستند ارباب جنگ، روایتی مستند از کمک های مالی و نظامی دولت ایالات متحده امریکا به داعش

برخی از تصاویر استفاده شده در این مستند بواسطه نفوذ متخصصین واحد اطلاعات و شناسایی جبهه ی مقاومت به مرکز فرماندهی و کنترل آمریکایی ها و پهپادهای آنها به دست امده است و روایتی واقعی از صحنه میدانی نبرد با داعش در سوریه و عراق را به تصویر می کشد.
✅ @iswnews
✅ http://iswnews.com/10997/
✅ https://eitaa.com/iswnews
✅ https://sapp.ir/iswnews.com

۱ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۸

عکس| برگزاری اولین انتخابات عراق بعد از شکست داعش

براساس آمار کمیسیون عالی انتخابات در عراق نزدیک به هفت هزار کاندید در سراسر عراق برای کسب ۳۲۸ کرسی در پارلمان عراق در انتخابات پارلمانی این کشور با همدیگر رقابت میکنند که تعداد افراد واجد شرایط در این انتخابات ۲۴ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۳۵۷ نفر می‌باشد.

مهم‌ترین احزاب و ائتلاف‌ها در این انتخابات نیز به شرح زیر می‌باشد.

- ائتلاف‌های شیعیان

۱- ائتلاف النصر؛ به رهبری حیدر العبادی
۲- ائتلاف الفتح؛ به رهبری هادی العامری
۳- ائتلاف دولة القانون؛ به رهبری نوری المالکی
۴- ائتلاف سائرون نحو الاصلاح؛ پیوند صدر با حزب کمونیست
۵- جریان ملی حکمت؛ به رهبری سید عمار الحکیم

- ائتلاف‌های اهل سنت

۱- ائتلاف الوطنیه؛ به رهبری ایاد علاوی
۲- ائتلاف القرار العراقی؛ به رهبری اسامه النجیفی

- احزاب و ائتلاف‌های کردی

۱- حزب دموکرات کردستان به رهبری نیچیروان بارزانی (مسعود بارزانی رهبر این حزب می‌باشد اما بعد از همه‌پرسی استقلال کردستان عراق که به شکست انجامید تا کنون از صحنه سیاست کنار کشیده است)
۲- حزب اتحادیه میهنی (بعد از فوت جلال طالبانی مشکلات داخلی برای رهبری این حزب حل نشده است)
۳- حزب اسلامی کومل
۴- حزب یکگرتوی اسلامی.
۵- التغییر
۶- ائتلاف نیروهای کرد در کرکوک تحت عنوان وطن، به ریاست یوسف محمد
۷- ائتلاف برای دموکراسی و عدالت به ریاست برهم صالح.

- نکته قابل توجه، مسعود بارزانی مجری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق تا این لحظه در این انتخابات شرکت نکرده است.
✅ @iswnews
✅ http://iswnews.com/10972/
✅ https://eitaa.com/iswnews
✅ https://sapp.ir/iswnews.com

۲ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۳

بازداشت ۵ تن از فرماندهان مهم داعش در خاک سوریه توسط نیروهای عراقی.


نیروهای مشترک عراق با همکاری دستگاه اطلاعاتی این کشور، طی عملیات بزرگ امنیتی، ۵ تن از فرماندهان مهم داعش را در اراضی هم مرز سوریه با عراق دستگیر کردند.

سرتیپ یحیی رسول سخنگوی “مرکز اطلاع رسانی امنیتی” اعلام کرد؛ با نظارت «حیدر عبادی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح و تلاش دستگاه اطلاعات و نیروهای مشترک عراق، عملیات بزرگی علیه داعش در خاک سوریه با موفقیت انجام شد که در آن ۵ تن از مهمترین فرماندهان داعش که در حملات استان‌های موصل و الانبار شرکت داشتند، بازداشت شدند.

اسامی فرماندهان دستگیر شده به شرح زیر است:

۱- «صدام عمر یحی الجمل» ملقب به ابو رقیه الانصاری، مسئول امنیتی ولایت فرات داعش و فرمانده لشکر شرقیه.
۲- «محمد حسین حضر» ملقب به ابو سیف الشعبطی امیر بخش المیادین.
۳- «عصام عبدالقادر عاشور الزوبعی»، ملقب به ابو عبدالحق العراقی، امیر نیروهای ضربتی الفتح.
۴- «عمر شهاب حماد الکربولی»، ملقب به ابو حفص الکربولی، امیر اطلاعات ولایت فرات داعش و مسئول بخش المیادین.
۵- تروریست «اسماعیل علوان سلمان العیثاوی»، ملقب به ابو زید العراقی، یکی از معاونین البغدادی و رئیس کمیته برنامه‌های آموزشی دولت خود خوانده داعش.

«یحیی رسول» همچنین افزود؛ این عملیات همراه با حملات هوایی به تجمع داعش صورت گرفته که نزدیک به ۴۰ تن دیگر از دواعش به هلاکت رسیدند که در رأس آنها «عمر عبد حمد الفهداوی» ملقب به ابو طارق الفهداوی امیر هیئت جنگ، والی ولایت شام داعش «ابو ولید السیاوی»، «ابو اسلام الکردی»، «احمد یحیی زیدان» ملقب به ابو حسن العسکری امیر نظامی ولایت فرات داعش و چندین فرمانده دیگر قرار دارند.
✅ @iswnews
✅ http://iswnews.com/10954/
✅ https://eitaa.com/iswnews
✅ https://sapp.ir/iswnews.com

۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰

بمباران مواضع داعش در خاک سوریه توسط حشدشعبی

حشدشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد؛ عصر روز پنج‌شنبه توپخانهٔ لشکر ۲۹ این نیروها مواضع داعش در روستای العطاشه در داخل خاک سوریه را مورد اصابت قرار داده است.
در این بیانیه آمده است، این بمباران با اصابت دقیق محل مورد نظر با موفقیت انجام شده است.

لازم به ذکر است، دواعشی که در مناطق شرقی سوریه باقی مانده‌اند، در گذشته چندین بار مواضع حشدشعبی در مرزهای عراق را مورد حمله قرار داده بودند که با شکست مواجه می‌شد.

✅ http://iswnews.com/10949/
✅ https://eitaa.com/iswnews
✅ https://sapp.ir/iswnews.com

۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۲

تحولات جهان اسلام:
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” شب گذشته ارتش سوریه در پاسخ به هدف قرار گرفتن مواضع خود در استان قنیطره از سوی جولان اشغالی، اقدام به هدف قرار دادن مواضع رژیم صهیونیستی کرد.
بامداد پنج شنبه تانک های اسرائیلی از منطقه جولان اشغالی اقدام به هدف قرار دادن شهرک البعث در استان قنیطره کردند.
جنگنده های رژیم صهیونیستی نیز اقدام به هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه در استان قنیطره کردند.

در پی این تجاوزات و همچنین تجاوزات چهارشنبه شب رژیم اسرائیل به سوریه و هدف قرار دادن منطقه الکسوه در جنوب دمشق؛ ارتش سوریه اقدام به بمباران مواضع حساس رژیم اسرائیل در جولان اشغالی کرد.
آمار دقیقی از راکت/موشک های شلیک شده به سمت جولان اشغالی در دسترس نیست اما بر اساس اطلاعات منابع غیر رسمی بین ۲۰ تا ۵۰ موشک به سمت مواضع رژیم اسرائیل شلیک شده است.

گفته میشود مناطق زیر توسط توپخانه ارتش سوریه مورد هدف قرار گرفته است:
مرکز نظامی فرماندهی شنود فنی و الکترونیکی
مقر سری مرزی از واحد جمع آوری اطلاعات تصویری ۹۹۰۰
مرکز نظامی فرماندهی جنگ الکترونیک
مرکز نظامی فرماندهی شنود شبکه های ارتباطاتی در غرب جولان
مراکز دریافت و ارسال پیام
مقر دیدبانی واحد سلاح‌های دقیق‌زن
فرودگاه هلیکوپترهای نظامی
مقر فرماندهی نظامی منطقه ای یگان ۸۱۰ ارتش اسرائیل
مقر فرماندهی تیپ نظامی در حرمون
مقر الشتوی برای واحد ویژه جنگ زمستانی «بنستیم»

پس از این حملات، بلافاصله اسرائیل انگشت اتهام را بسوی نیروی قدس سپاه نشانه رفت و سپاه را مسئول این حملات اعلام کرد.
این ادعا ساعاتی بعد توسط ایران تکذیب شد و اعلام گردید که اگر ایران حملاتی را علیه اهدافی انجام دهد، به مانند حملات موشکی ایران به مواضع داعش در استان دیرالزور، صراحتا آن را اعلام خواهد کرد.

سپس جنگنده های اسرائیلی که روز چهارشنبه حضور فعالی در آسمان جولان داشتند، اقدام به موج جدیدی از حملات موشکی علیه مواضع ارتش سوریه در جنوب سوریه کردند.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که رژیم اسرائیل از ۲۸ جنگنده از نوع “اف۱۶” و “اف ۱۵” برای حمله به سوریه استفاده کرده و ۶۰ موشک به سمت مواضع ارتش سوریه شلیک شده است.
اسرائیل مختصات دقیق مواضع ارتش سوریه را که مورد حملات موشکی خود قرار داد اعلام نکرد.

از سوی دیگر در پی حملات موشکی اسرائیل، سامانه های دفاع هوایی سوریه در جنوب سوریه اقدام به رهگیری موشک های شلیک شده و همچنین جنگنده های اسرائیلی کردند.
بر طبق اطلاعات منابع غیر رسمی بین ۶۰ تا ۷۵ درصد از موشکهای شلیک شده توسط سامانه های دفاع هوایی سوریه رهگیری شدند.
همچنین پس از رهگیری جنگنده های اسرائیلی و اجبار آنها به عقب نشینی تا عمق خاک فلسطین اشغالی، موشک های سوریه به داخل اراضی فلسطین اشغالی رسیدند و سامانه های دفاع هوایی اسرائیل برای خنثی سازی موشک های سوری حداقل ۱۵ تا ۲۰ موشک شلیک کردند.

شدت درگیریها و تبادل آتش موشکی با نزدیک شدن به ساعات ابتدایی صبح رفته رفته فروکش کرد و در نهایت در صبح به پایان رسید.

در صورت دریافت اطلاعات جدید، خبر بروز رسانی میشود.

پی نوشت:
بررسی ابعاد حقوقی این درگیری:
برابر بند ۴ ماده ۲ منشور، اسرائیل متجاوز اصلی در حملات هفته پیش به سوریه بوده است .

برای سوریه برابر ماده ۵۱ منشور ملل متحد حق دفاع مشروع بدون مسئولیت بین المللی ایجاد شده که میتواند با رعایت اصل تفکیک، ضرورت و تناسب از خود دفاع نماید.لینک خبر:
http://iswnews.com/10932/

✅ @iswnews
✅https://eitaa.com/iswnews
✅https://sapp.ir/iswnews.com

۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۶

💢 آخرین وضعیت میدانی در مخیم یرموک در جنوب دمشق ۲۰ اردیبهشت ۹۷ :‌ یلدا، ببیلا و بیت سحم آزاد شدند!

🔸به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” امروز با خروج آخرین اتوبوس مسلحین از جنوب دمشق، مناطق یلدا و ببیلا و بیت سحم بطور کامل از وجود مسلحین پاکسازی شد و امنیت به این مناطق بازگشت.

از صبح امروز با ورود دسته ی دیگری از اتوبوس ها به جنوب دمشق، مرحله هفتم خروج مسلحین و خانواده هایشان از یلدا و ببیلا و بیت سحم اجرایی شد و در نهایت تا بعدظهر با خروج آخرین اتوبوس از جنوب دمشق، مناطق مذکور پس از گذشت بیشتر از ۵ سال بطور کامل از اشغال مسلحین آزاد شد.

بنابراین عملیات تخلیه مسلحین در هفت مرحله انجام پذیرفت و در طی این مراحل حدود ۱۲ هزار نفر از جنوب دمشق خارج شدند.

لینک خبر و نقشه:
http://iswnews.com/10939

✅ @iswnews
✅https://eitaa.com/iswnews
✅https://sapp.ir/iswnews.com
✅https://gap.im/iswnews

۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۵

🔴 تحولات #یمن ۲٠ اردیبهشت ۹۷؛ سقوط مدیریت موزع

🔸 ۱- شهر موزع در غرب استان تعز، پس از ماهها مقاومت سنگین در برابر حملات نیروهای تحت حمایت ائتلاف سعودی، امروز سقوط کرد.
مفرق المخاء، مفرق الوازعیه و حالا موزع سومین دستاورد عملیات نیروهای ائتلاف سعودی در این منطقه است.
تسلط بر مناطق غرب استان تعز، از طرفی مواضع انصارالله را در جبهه شمالی و غربی تعز تضعیف می کند، و از طرفی پایه ای برای عملیات الحدیده است که موجبات ورود به این استان را تأمین و سهولت می بخشد. زیرا حملات رزمندگان یمنی در این محور همواره تلفات سنگینی را روی دست ائتلاف گذاشته و آنها را در ساحل غربی زمین گیر کرده است.

🔸 ۲- دیدار و گفتگوی «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن با «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات یمن، در خصوص وضعیت جبهات نبرد

🔸۳- شلیک یک فروند راکت زلزال ۲ به تجمع مزدوران ارتش آل سعود در گذرگاه علب در مرز عسیر

🔸۴- دولت مستعفی منصور هادی مدعی سیطره بر ۷٠ درصد خاک یمن و ۳٠ درصد دیگر را در اختیار انصارالله دانستند.

🔸دولت هادی در حالی ادعای سیطره بر ۷٠ درصد خاک یمن را دارد که عدن، بخشهایی از استان الضالع و سقطری و مناطق غربی یمن در سیطره جنوبی ها تحت حمایت امارات و بخش هایی در شرق این کشور در سیطره القاعده است.

✅ http://iswnews.com/10942

✅ @iswnews
✅ https://eitaa.com/iswnews
✅ https://sapp.ir/iswnews.com
✅https://gap.im/iswnews

۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۵

💢 گزارش جنگ سوریه – ۱۸ اردیبهشت ۹۷ : وضعیت شمال حمص، سقوط بالگرد Ka-52

🔸گزارش تصویری اختصاصی “تحولات جهان اسلام” از منطقه

در این ویدیو ببینید:

– ادامه تخلیه مسلحین از شمال حمص
– پیشروی ارتش سوریه در جنوب دمشق علیه داعش
– سقوط بالگرد و جنگنده روسیه در سوریه
– ادامه تهدیدات اسرائیل علیه ایران و افزایش تنش ها

دانلود ویدیو در کیفیت بالا : http://iswnews.com/10902live stats