کانال مذهبی نورالهدی جهت شرکت در فعالیت های جمعی به گروه رایحه صلوات و گروه قرآنی نورالهدی تشریف بیارید خادم کانال Fares306


۲ ـ اسامی ، القاب و کنیه ها
برای حضرت زهرا(س) بیش از صد اسم، لقب و کنیه گفته شده که مهم ترین آن ها عبارتند از: فاطمة، بتول، مبارکة، محدثّة، راضیّة، مرضیّة، طاهرة، صدّیقة، سیّدة، حوریّة، نوریّة، شهیدة، محبوبة، عفیفة، حبیبة، صفیّة، عالمة، معصومة، مظلومة، منصورة، جمیلة، مطهّرة، حکیمة، عقیلة، عابدة، باکیة، صابرة، امینة، امّ الائمة، امّ ابیها، امّ الخیرة، امّ الفضائل، امّ المومنین، امّ العلوم، و... .
رسول خدا(ص) : «انّ ابنَتی فاطمة[س] ملأ اللّه قلبها وجوارحها ایماناً الى مشاشها ففرغت لطاعة اللّه؛ خداوند دل و جوارح دخترم فاطمه[س] را عمیقاً سرشار از ایمان ساخته است و او همواره در اطاعت و فرمان برداری خداوند به سر می برد».
پیامبر اکرم(ص) فرمود: «انّما سِمّیت ابنتی فاطمة لأنّ اللّه فطَمَها وفَطم مُحبّیها من النّار؛ همانا دخترم «فاطمه» نامیده شده، زیرا خداوند او و دوست دارانش را از آتش جهنّم می رهاند ».

0 ۳۰ دی ۹۹ | ۱۱:۰۹ ۹

۱ ـ میلاد کوثر
بزرگانی همانند شیخ کلینی، شیخ طوسی، ابن شهرآشوب، شیخ طبَرسی، اربلّی، سیّد ابن طاووس و علامه مجلسی(رضوان الله علیهم) ولادت آن بزرگوار را روز جمعه، بیستم جمادی الثانی در سال پنجم بعثت(در سنّ ۴۵ سالگی پیامبرصلّی الله علیه وآله) از پدری که اشرف مخلوقات و خاتم پیامبران بود و مادری پاک دامن به نام خدیجة بنت خُویلِد(س) در شهر مکّه ی مکرّمه می دانند.

0 ۳۰ دی ۹۹ | ۱۱:۰۸ ۱۰

🔹امام صادق(ع):

💠علامت غفلت سه چیز است:

👈 از بین رفتن شیرینی عبادت،
👈 تلخ نشدن معصیت
👈 فرق نگذاشتن در حلال و حرام.

📚: مصباح الشریعه، ص22


الّلهُــمَّ عَجِّــلْ لِوَلِیِّکَــــ الْفَــرَج
•┈┈••✾❀🕊💓🕊❀✾••┈┈•

1 ۲۹ دی ۹۹ | ۰۸:۲۳ ۳۷

🍃❤🍃
#دعا

🌸 امام محمد باقر عليه السلام فرمودند :

🌸 خداوند عزّوجلّ از ميان بندگان مؤمنش ،
بنده اى را كه بسيار دعا كند ، دوست مى دارد .

🔹پس ، همواره در سحرگاهان تا طلوع خورشيد دعا كنيد ؛ زيرا اين وقتى است كه در آن ، درهاى آسمان باز مى شود ، و روزى ها تقسيم مى گردد و حاجت هاى بزرگ برآورده مى شود.

📚 كافى ، ج 2، ص 478، ح 9

🌸 الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ
🌸 وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ .

🌻
🍃❤🍃

0 ۲۹ دی ۹۹ | ۱۱:۰۳ ۴۱

🌷 السلام علیک یا صاحب الزمان 🌷

خورشید عالم تاب من سلام
حتی اگر در پس ابرهای غیبت
پنهان باشی ، باز هم
صبحی که شروعش با توست❤
خورشیدش دیگر اضافیست

سلام امام مهربانم😊
صبح بخیر ☀

0 ۲۹ دی ۹۹ | ۱۰:۲۸ ۳۵

🌷 السلام علیک یا صاحب الزمان 🌷

خورشید عالم تاب من سلام
حتی اگر در پس ابرهای غیبت
پنهان باشی ، باز هم
صبحی که شروعش با توست❤
خورشیدش دیگر اضافیست

سلام امام مهربانم😊
صبح بخیر ☀

0 ۲۹ دی ۹۹ | ۱۰:۲۵ ۲۲

زیارة فاطمة الزهرا علیها السلام :

اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا بِنْتَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا بِنْتَ نَبِىِّ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا بِنْتَ حَبیبِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا بِنْتَ خَلیلِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا بِنْتَ صَفىِّ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا بِنْتَ اَمینِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا بِنْتَ خَیْرِ خَلْقِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا بِنْتَ اَفْضَلِ اَنْبِیاءِ اللهِ وَرُسُلِهِ وَمَلائِكَتِهِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا بِنْتَ خَیْرِ الْبَرِّیَةِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا سِیِّدَةَ نِساءِ الْعالَمینَ مِنَ الاَْوَّلینَ وَالاْخِرینَ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا زَوْجَةَ وَلِیِّ اللهِ وَخَیْرِ الْخَلْقِ بَعْدَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا اُمَّ الْحَسَنِ وَالْحُسَیْنِ سَیِّدَىْ شَبابِ اَهْلِ الْجَنَّةِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ اَیَّتُهَا الصِّدّیقَةُ الشَّهیدَةُ ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ اَیَّتُهَا الرَّضِیَّةُ الْمَرْضِیَّةُ ، اَلسـَّلامُ عـَلَیْكِ اَیَّتـُهَا الْفاضِلـَةُ الزَّكِیـَّةُ ، اَلسـَّلامُ عـَلَیْكِ اَیَّتـُهَا الْحَوْراءُ الاِْنْسِیَّة

واسه بقیه هم بفرستید تا در این
ایام فاطمیه همه سلام بدن به بانوی
دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) 🏴🥀

0 ۲۹ دی ۹۹ | ۱۲:۰۰ ۴۶ 0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۲۹

پایان بحث

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۲۶

بهبود دایره واژگان
یکی دیگر از فواید کتاب خوانی هرچه بیشتر در معرض خواندن باشید، کلمات بیشتری یاد می‌گیرید.
افزایش دایره واژگان به شدت بر فن بیان شما تأثیر مثبت می‌گذارد؛ بنابراین می‌تواند به بهبود عملکرد شغلی و عزت‌نفس منجر شود. قرار گرفتن در معرض آثار عالی می‌تواند تأثیر زیادی بر روی نویسندگی شما داشته باشد.
همچنین با گسترش دایره واژگان بهتر می‌توانید احساسات و تفکرات‌تان را بروز دهید.

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۲۶

خواندن بهترین سرگرمی و تفریح است
خواندن بسیار ارزان‌تر از رفتن به سینما یا بسیاری دیگر از انواع تفریحات است. در حقیقت خواندن در کتابخانه رایگان است! کتابخانه دائماً در حال آپدیت شدن است و هر روز کتاب‌های بیشتری چاپ می‌شود؛ بنابراین هرگز خیال نکنید که روزی به نقطه پایان خواندن می‌رسید.
کتاب‌ها می‌توانند شما را به دنیاهای متفاوتی هدایت کنند.

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۲۲

بهبود تمرکز
در دنیای امروز، توجه ما اغلب به یک میلیون جهت مختلف جلب می‌شود!
زمانی که مطالعه می‌کنید روی یک چیز تمرکز دارید. با انجام این کار، شما به بدن خود آموزش می‌دهید تا از ایجاد مزاحمت اجتناب کنید. این توانایی می‌تواند به هنگام انجام وظایف دیگری که نیاز به تمرکز دارند، کمک کند. این هم یکی از بهترین فواید کتاب خوانی.

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۱۶

مهارت‌های تفکر تجزیه و تحلیلتان بهبود می‌یابد
خواندن یک کتاب اسرارآمیز و تلاش برای حل آن راز، بسیار هیجان‌انگیز و جذاب است. حتی اگر خودتان معما را حل نکنید با این حال تفکر تحلیلی و انتقادی‌تان را به بهترین شکل به کار گرفته‌اید.

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۱۶

همدلی‌ها زیاد می‌شود
خواندن نیاز به این دارد که با احساسات شخصیت‌ها همدردی کنیم. وقتی شما با شخصیت‌های کتاب همذات پنداری می‌کنید، ناخودآگاه «حس همدلی» شما بیشتر می‌شود.
مطالعات نشان داده‌اند که خواندن کتاب‌های تخیلی به خوانندگان کمک می‌کند درک کنند که مردم بیشتر به چه چیزهایی فکر می‌کنند و به چه چیزهایی نیاز دارند.

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۱۶

حافظه بهتر
یکی از بهترین فواید کتاب خوانی کمک به بهبود حافظه است.
مطالعه نیاز دارد که از ماهیچه حافظه خود استفاده کنید و آن را به یک ماهیچه پرقدرت تبدیل کنید. ورزش کردن مغز شما به طور ذهنی می‌تواند منجر به کاهش سرعت زوال حافظه شود.

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۱۱

خواب بیشتر و با کیفیت‌تر
آدم‌های خوره کتاب می‌توانند به این مسئله اعتراف کنند. هیچ‌چیزی به اندازه گرفتن کتاب در دست احساس خواب آلودگی نمی‌آورد! کتاب خواندن مثل قرص خواب‌آور است که آرامش‌بخش بوده و خصوصاً زمانی که خسته‌اید یا استرس زیاد دارید باعث خواب می‌شود.
کتاب خواندن کیفیت کلی خواب را نیز بهبود می‌بخشد. از آنجایی‌که مطالعه آرام‌بخش است و از میزان استرس و تنش می‌کاهد، شما را به خواب عمیق و آرامی فرو خواهد برد.

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۱۵

کاهش استرس
غرق شدن در دنیای ادبیات و آموزش به شما این امکان را می‌دهد که خودتان را از استرس زندگی روزمره دور کنید و ذهن و بدن خود را ریلکس و راحت کنید.
 

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۱۱

این چند مورد را از فواید کتاب خوانی برای شما ردیف کرده‌ایم:

تحریک روانی
مغز شما نیاز به تمرین دارد تا آن را قوی و سالم نگه دارد، همانند تمام ماهیچه‌های بدن.

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۹ ۱۳

موضوع :فواید کتاب خوانی

0 ۲۸ دی ۹۹ | ۱۰:۰۸ ۱۴