محصولات خوب و بد فضایمجازی شامل بازیها نرمافزارها گوشیها و همه چیزش را بشناسیم و تصمیم بگیریم از محصولات بد استفاده نکنیم از محصولات خوب هم خوب و بهاندازه استفاده کنیم مرکز آموزش سواد فضایمجازی 24onir


Jaber Asadi-Iran/Sep.2017
@Caricature

0 ۲۳ اردیبهشت ۹۸ | ۰۲:۴۵ ۰

طبق موسسه امنیت سایبری بریتانیا "123456"، "123456789"، "qwerty"، "password" و "1111111" آسون‌ترین رمزهای عبور برای هک شدن عنوان شدن!

اگر هر جای فضای مجازی از این رمزها استفاده می‌کنید بهتره تغییرش بدید!

@wonders

0 ۱۴ اردیبهشت ۹۸ | ۱۲:۴۶ ۰

⭕اکونومیست:
🔹استفاده گسترده از شبکه های اجتماعی با بیماری های روانی مرتبط است
🔹۶۳ درصد کاربران اینستاگرام احساس بدبختی می کنند/انتخاب
#خبر
@Itdmc

0 ۱۱ اردیبهشت ۹۸ | ۰۱:۲۵ ۰

🔴 توجه!

💐 لطفاً نشانی زیر را برای دوستان‌تان ارسال کنید:

🔗 https://gap.im/ZNnCRSg6ZZWpYAVHu8eyU8CbGGvjTbUrHZPzLGJJbnv

💎 با کلیک بر روی این نشانی، به راحتی عضو جبهه می‌شوند...

0 ۸ اردیبهشت ۹۸ | ۰۴:۳۶ ۰

📆 تلفن‌های همراه و افزایش 10 درصدی حواس‌پرتی رانندگان در سال 2018
🖊 محققان در پی پژوهشی جدید دریافتند که به شمار رانندگانی که در هنگام رانندگی با تلفن همراه هوشمند خود کار می‌کنند نسبت به سال 2018 میلادی ده درصد افزوده‌شده است.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، این پژوهش جدید بر اساس اطلاعات ناشناس از 1.8 میلیون راننده است که درمجموع 4.5 میلیون مایل در جاده را طی کرده‌اند. ای اطلاعات از طریق نرم‌افزار کمپانی Zendrive جمع‌آوری شد که برای نظارت بر رفتار رانندگان و اخطار به آن‌ها در صوت درگیر شدن در فعالیت‌های مخاطره‌آمیز را دارد.
 
اطلاعات جمع‌آوری‌شده حاکی از آن بود که افراد معتاد به تلفن‌های همراه هوشمند ( افرادی که بیش از 10 درصد از زمان خود را در حین رانندگی صرف کار با تلفن همراه ...
http://url.khazrait.ir/pvd
👌🏻بروزترین کانال در حوزه فناوری اطلاعات
@itatir

0 ۳۱ فروردین ۹۸ | ۰۹:۴۰ ۶۳

چقدر فریاد زدیم، تهمت شنیدیم؛ خواهش کردیم، کنایه شنیدیم؛ بحث کردیم، تمسخر شدیم؛ استدلال کردیم، بایکوت شدیم و توپ‌خانهٔ توییتری و اینستاگرامی عده‌ای هر روز و هر ساعت جبهه را هدف گرفته بود تا صدای حقیقت به گوش اهل‌ش نرسد؟!...
آقای ضرغامی به بزرگ‌ترین کوچ آریایی به تله‌گرام اسراییلی افتخار می‌کرد و کتاب چندکیلیوییِ پست‌های اینستاگرامی‌اش را در سخنرانی‌های‌ش تبلبغ می‌کرد و فعالیت در اینستاگرام را تکلیف شرعی می‌دانست و ما را به چه و چه متهم می‌کرد و حسن آقای عباسی اشغال زمین دشمن و عملیات نامتقارن در حاکمیت مطلق دشمن را تئوریزه می‌کرد و آقای پناهیان شرم می‌دانست یکی انقلابی باشد و اینستاگرامی نباشد و معتقد بود باید آنقدر زمین دشمن را پر کنیم تا مال ما شود! و کاسب میدان هم که، منصور امینی... نیروهای دل‌سوز را متحجر می‌خواند و سازمان و دفتر و دستک و عِدّه و عُدّه‌ای و بودجه‌های میلیاردی و دوره‌های کشوری و ساخت حساب اینستاگرامی و توییتری برای چهره‌ها و آموزش استفاده از فیلترشکن بدون شرایط سنی و بازاریابی حرفه‌ای برای اینستاگرام و برنامه‌ریزی دقیق برای افزایش نفوذ توییتر در ایران و... و ساعت‌ها بحث بی‌نتیجه با این آقایان و دیگرانِ مدعی...
اکنون هم دل‌خونیم از جَری شدن دشمن و دل‌سوزانه می‌خواهیم جبران مافات کنند و به چند سؤال پاسخ دهند:
1⃣ مگر اینستاگرام و توییتر، هر دو شرکت‌هایی آمریکایی نیستند؟ پس چرا در یکی فیلتر شدید و در دیگری، نه؟ و آیا منتظرید توییتر هم در زمان مناسبی شما را کاملاً فیلتر کرده و کشورمان را تحقیر کند؟
2⃣ شما بیش‌از یک میلیون بسیجی را برای دنبال‌کردن حساب سرداران و... به اینستاگرام کشیدید... اکنون چرا دشمن فقط حساب‌های فرماندهی و محوری را بسته و از طرفی بقیهٔ حساب‌های پراکنده را چگونه سازماندهی می‌کنید؟
3⃣ این اقدام دشمن کاملاً قابل پیشبینی بود؛ در مواجهه با آن چه اقدامی تدارک دیده‌اید؟
4⃣ فیلتر کردن تعدادی حساب با دنبال‌کنندگان میلیونی و بازکردن مجدد چندتای آن‌ها و بستن برخی از صفحات برخی حساب‌ها و دست‌نزدن به برخی دیگر را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
5⃣ آیا بهتر نیست تمام دنبال‌کنندگان سازماندهی شدهٔ حساب‌های بسته شده، نام و تصویر پروفایل خود را فوراً به نام و تصویر فرماندهان سپاه تغییر دهند و اعلام‌کنند به‌خاطر نبودن آزادی بیان در اینستاگرام و توییتر، حساب‌های خود را به نرم‌افزارهای داخلی منتقل می‌کنند؛ تا این‌گونه دشمن هم برای این اقدام وحشیانهٔ خود، حداقل هزینه‌ای داده باشد؟
6⃣ آیا وقت آن نرسیده است که صفحات فیلتر شده را به نرم‌افزارهای مشابه داخلی منتقل کرده و رسماً اعلام کنید تا دشمن بفهمد اقدام‌ش باعث تقویت داخلی‌ها شده است؟ و مگر نه این‌که صفحات نرم‌افزارهای داخلی هم در همه‌جای جهان دیده می‌شود؟
7⃣ آیا بهتر نیست با نهضتِ شکایت از مسئولینی که وظیفهٔ قانونی خود را انجام نداده‌اند، همراهی کنید و از قوهٔ قضاییه مطالبه کنیم سران تله‌گرام، توییتر و اینستاگرام را رسماً، علناً و عادلانه در ایران محاکمه کند؟ و مجلس را برای استیضاح مقصران و تحقیق و تفحص از دستگاه‌های مربوطه (خصوصاً وزارت ارتباطات و اطلاعات) تحت فشار قرار دهیم؟
8⃣ آیا نباید فیلتر کردن فوری اینستاگرام در پاسخ به فیلتر شدن ایرانیان در اینستاگرام را از مسئولین مطالبه کنیم تا اینستاگرام ناگهان با ریزش میلیونی کاربران مواجهه و تنبیه شود؟
9⃣ آیا وقت این نرسیده که بودجه‌های بیت‌المال را در سال #رونق_تولید ، از این پس خرج تقویت نرم‌افزارهای تولید شده در داخل کشور و به دست جوانان ایرانی کنیم؟
🔟 آیا مقصران این وضعیت نباید عزل شده یا استعفا دهند و ستاد فرماندهی مجازی نیاز به تحول ساختاری و انسانی ندارد؟

✒ روح‌الله #مومن_نسب
Sapp.ir/momennasab

#نهضت_پرسشگری ✊️ @jebheh

0 ۳۱ فروردین ۹۸ | ۰۷:۵۲ ۰

Vladimir Kazanevsky-Ukraine/Jan.2019
@Caricature

0 ۲۳ فروردین ۹۸ | ۰۳:۲۳ ۰


@Caricature

0 ۳ فروردین ۹۸ | ۰۱:۲۹ ۰

فضایی تعاملی بین کودکان با نظارت والدین

شبکه اجتماعی شیبا کلاب در سال 1391 به منظور ایجاد فضای تعاملی بین کودکان با نظارت والدین راه اندازی شد که اهداف و چشم انداز های اصلی آن شامل:

** به اشتراک گذاری مطالب از طرف کودکان جهت رشد پویایی و خلاقیت این عزیزان از قبیل نقاشی، عکس، انشاء نویسی و غیره، و همچنین به اشتراک گذاری مطالب آموزنده و سرگرم کننده مانند کتاب خوانی، چیستان، لطیفه، فیلم، تصاویر دیدنی از ایران و غیره می باشد.

** در کنار این اهداف بخش هایی تحت عنوان سیاره با نام های مختلف ایجاد شد تا مطالب و اطلاعات به صورت سازماندهی شده تری مانند برگزاری مسابقات، فضاهای آموزشی و غیره در راستای پیشبرد این اهداف به اشتراک گذاشته شود.

لازم به ذکر است این شبکه اجتماعی با حدود 80.000 کاربر در حال فعالیت می باشد.

لینک سایت: http://shibaclub.com/
@Websites

3 ۲۲ بهمن ۹۷ | ۱۲:۴۵ ۱۲۰

📆 نکاتی ساده برای بالاتر بردن امنیت گوشی هوشمند
🖊 کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی با انتشار گزارشی به کاربران توصیه کرده‌اند که با رعایت نکات امنیتی قادر خواهند بود از نفوذ هکرها به اطلاعات شخصی موجود در گوشی‌های هوشمند خود جلوگیری به عمل بیاورند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، با توجه به اهمیت روزافزون حفاظت از اطلاعات شخصی و امنیت سایبری دستگاه‌های الکترونیکی و گوشی‌های هوشمند، امنیت اطلاعات آنها تبدیل به یکی از بزرگترین دغدغه‌های بسیاری از کاربران در فضای مجازی شده است.

به تازگی گزارش‌های جدیدی منتشر شده است که بر اساس نتایج تحقیقات و نظرسنجی‌های صورت گرفته از سوییورواستات (اداره آمار اروپا)، نشان می‌دهد که ۲۸ درصد از کاربرانی که در این نظرسنجی‌ها شرکت کرده‌اند، به هنگام دانلود اپلیکیشن‌های مورد نیاز برای گوشی هوشمند خود، درخواست برنامه مربوطه برای ...
http://url.khazrait.ir/47i
👌🏻بروزترین کانال در حوزه فناوری اطلاعات
✅اگر از خواندن درباره اخبار فناوری اطلاعات خسته نمیشوید به فناوری اطلاعات بپیوندید
@itatir

0 ۲۲ بهمن ۹۷ | ۱۲:۴۳ ۰

Silvano Mello-Brazil/May.2018
@Caricature

0 ۹ بهمن ۹۷ | ۰۸:۵۱ ۰

Nikola Hendrickx-Belgium/Jul.2017
@Caricature

0 ۱ بهمن ۹۷ | ۰۱:۳۵ ۰

Silvano Mello-Brazil/May.2018
@Caricature

0 ۲۷ دی ۹۷ | ۱۲:۳۵ ۰

✨:
♦اینستاگرام قتلگاه جوانان و نوجوانان

#جرایم_اینستاگرامی

0 ۲۷ دی ۹۷ | ۱۲:۳۴ ۰

بر روی تنها یک گرم از DNA انسان، می توان تمام اطلاعات فیسبوک و گوگل را جاسازی کرد!

@wonders

0 ۱۹ دی ۹۷ | ۰۸:۳۲ ۰

Jitet Koestana-Indonesia/Apr.2018
@Caricature

0 ۶ دی ۹۷ | ۰۸:۵۵ ۰

Silvano-Mello/Brazil/Apr.2018
@Caricature

0 ۱ دی ۹۷ | ۱۲:۴۸ ۰

Ehsan Ganji-Iran/Apr.2018
@Caricature

1 ۲۹ آذر ۹۷ | ۰۷:۲۱ ۱۱۵

Silvano-Mello/Brazil/Apr.2018
@Caricature

0 ۲۹ آذر ۹۷ | ۰۶:۵۶ ۱۰۷

Darko Drljevic-Montenegro/Apr.2018
@Caricature